Auto je v dnešnej dobe pre mnohých ľudí samozrejmosťou a pokiaľ máme doma zvieratko, treba ho na vozenie sa v aute zvykaťčo najskôr. Nielen pre prípad návštevy veterinára, ale aj na výlety, či dovolenku. Najlepšie je privykať zvieratko na auto už malinka. Ak nie, treba na to ísť pomaly a postupne predlžovať pobyt v aute. Netreba ho ľutovať, ani sa mu prihovárať, ani ho brať na ruky, veď sa mu nijako neubližuje. Kňučanie, škriabanie a všelijaké iné spôsoby pútania pozornosti by sme mali ignorovať, aj keď je to ťažké. Ak sa naozaj vyskytnú fyzické ťažkosti, zrejme má zvieratko kinetózu. Vtedy treba pred cestou podať tabletku alebo utlmujúci prípravok, ktoré zoženiete u veterinára. Takisto by malo zvieratko cestovať nalačno, vodu mu nechajte. Každé 3 hodiny robíme pauzu na vycikanie a napitie. Psom je zle v aute z mnohých dôvodov. Čo nevyhovuje vášmu, musíte zistiť sami. Niektorým je zle, keď sa nemôžu dívať na cestu, iným naopak, ale aj z neistej pôdy pod nohami.

Zásadou je, že zvieratko musí cestovať bezpečne. To znamená buď v prepravke alebo cestovnej taške, ktorá je pripútaná, ale existujú aj špeciálne pásy pre psov. Nesmie voľne behať po kabíne auta!!! Sú aj rôzne cestovné klietky, upevňovacie deky, závesné lôžka, ochranné siete…

V lete dávame pozor aj na vetranie. Zviera nesmie ostať zatvorené samo v aute ani sekundu! Nevetráme prievanom (riziko vzniku zápalu uší a očí), klimatizácia by mala byť nadstavená tak, aby rozdiel medzi vonkajšou a vnútornou teplotou nebol vyšší ako 7°C.